Koncert pěveckého sboru Rimon

Srdečně vás zveme na koncert pěveckého sboru Rimon, který se bude konat v pátek 16. srpna 2019 od 17. hod. v kapli M.J.Husa, ul. Palackého 300, Peruc.

Sbor RIMON (hebrejsky granátové jablko) vznikl spontánně v roce 2011 v hodinach hebrejštiny při organizaci Židovské liberální unie (ŽLU). Při jeho zrodu stály Eva Feiglová, Věra Hroudová a Viera Adamuščínová. Pod vedením Anny Wagnerové získal sbor jméno Rimon v roce 2013. Sbor fungoval jako útočiště pro přátelé, kteří se pravidelně scházeli pro radost a potěšení ze zpěvu židovských písní. Tito lidé uctívali židovské tradice a účastnili se zpívání při oslavách židovských svátků. Nešlo o umělecké sdružení – do sboru mohl přijít každý, kdo rád zpíval židovské písně a měl radost ze společného setkávání s přáteli.

V roce 2017 byla pověřena zpěvačka a pěvecká pedagožka Dana Krausová kantorkou ŽLU Jaroslavou Hanah Maxovou, aby se chopila vedení sboru a pracovala se členy sboru na technice zpěvu a vystupování. Sboristé pěveckou práci vzali jako výzvu. Mimo ŽLU sbor RIMON opakovaně vystoupil na židovském festivalu JUDAFEST. S Danou Krausovou pracují již dva roky. Členové sboru se chtějí stále zdokonalovat ve svém pěveckém umění - plánují vystoupení na festivalu Judafest a na dalších akcích spojených s židovskou kulturou.

Od svého počátku sbor Rimon pracuje pro sblížení kultur a proti xenofobii. Oslavy svátků, kde vystupuje, jsou navštěvovány nejen členy ŽLU, ale jsou otevřeny i pro rodiny a přátele z jiného prostředí. Rimon vystupoval také pro veřejnost v kulturním pořadu na vernisáži obrazů v Turnovské synagoze (2016) nebo na komponovaném pořadu čtení z knihy Josefa Feigla v restauraci La Boema v Radnicích (2016).

Koncerty Rimonu jsou zaměřeny na písně židovských svátků. Písněmi a průvodním slovem chce sbor RIMON publiku přiblížit židovské zvyky a kulturu, která je pro mnohé inspirativní a je součástí každého z nás, i když si tuto skutečnost plně neuvědomujeme.

Sbormistryně a hlasová poradkyně: Dana Krausová
Průvodní slovo: Marta Študentová
Hra na akordeon: Jaroslava Kopecká
Hra na příčnou flétnu: Anna Krausová
Členové sboru: Alena Habartová, Veronika Handová, Tereza Krčálová, Michaela Záhorská,
Marta Študentová, Šárka Hrubá, Viera Adamuščínová, Tomáš Hájek, Jan Syka, Jan Pellar,
Lukáš Pellar, Jan Kovanic, Petr Falátek

Fotky z akce: https://husuvsborperuc.rajce.idnes.cz/2019_8_koncet_rimon/

PřílohaVelikost
Info o koncertech a o sboru RIMON.pdf167.91 KB
pozvanka_koncert_rimon_peruc.jpg337.39 KB
pozvanka_koncert_rimon_peruc.pdf2.5 MB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat